2 şirketten biri ERP yazılımlarını güncellemeyi düşünüyor

Tedarik zinciri kesintileri, üretim yavaşlamaları, işgücü eksikliği üzere sorunlarla karşı karşıya kalan iş dünyasında gerçek vakitli data, karar alma süreçleri ve kaynak idaresi son yıllarda daha da değerli hale geldi.

Teknolojide yaşanan gelişmelerle iş süreçlerinin online ortama ve bulut platformlara taşınması dijital dönüşüm süreçlerine sürat verirken, şirketlerin temel iş süreçlerini tek bir platformdan, gerçek vakitli olarak yönetmelerine imkan tanıyan kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımları, her ölçekten şirketin gündemine yerleşti.

Gartner tarafından hazırlanan rapora nazaran, 5 şirketten 3’ünün 2024’e kadar birden çok sağlayıcının bulut ERP yazılımlarını bir ekosistem olarak devreye alacağı kestirim edilirken, Technology Evaluation Centers ise 2 şirketten birinin ERP programlarını güncellemeyi düşündüğünü belirtti.

Oracle NetSuite Tahlil Ortağı A&F Dijital Dönüşüm Teknolojileri Yönetici Ortağı Serhan Oralp, “Bulut teknolojisi dijital dönüşümün anahtarı haline geldi. IDC (International Veri Corporation) de gerçek vakitli erişim ve gelişmiş tahlil yetenekleri sunan bulut tabanlı ERP’ye talebin arttığını belirtiyor. İşletmeler, büyüme performanslarını geliştirmek için bulut ERP’ye geçiş yapıyor. Oracle NetSuite Solution Provider olarak, ERP konusundaki 15 yılı aşkın tecrübemizle, bağımsız raporlarda birinci sıralarda gösterilen Oracle NetSuite ERP yazılımının modüler mimariyle tasarladığı tahlilleri, ülkemizdeki katma kıymet üretmek isteyen işletmelere sunuyoruz. Bu sayede şirketlerin analitik ve raporlamadan depo ve sevkiyat idaresine, satın alma ve tedarikten satış idaresine pek çok iş sürecini tek bir sistem üzerinden denetim etmelerini sağlıyoruz” dedi.

ŞİRKETLERİN YÜZDE 80’İ ÇAĞDAŞ BULUT ERP PROGRAMLARIYLA DAHA ÜRETKEN

Dünyanın en büyük yazılım şirketleri ortasında yer alan Oracle tarafından geliştirilen ve 29 bin işletme tarafından kullanılan NetSuite’i, Türkiye’de şirketlerin hizmetine sunduklarını belirten Serhan Oralp, “Bulut ERP yazılımları, iş süreçlerini kolay yönetilebilir ve ortak bir platforma taşıyor. Bu sayede vakit kaybına sebep olan klasik iş yapış biçimlerini ortadan kaldırıyor. Bulut ERP’nin yararları operasyonel mükemmellikten müşteri memnuniyetine kadar her basamakta hissedilebiliyor. Panorama Consulting Group tarafından hazırlanan The 2022 ERP Report çalışmasına nazaran çağdaş ERP yazılımlarını kullanmaya başlayan şirketlerin yüzde 80’i üretkenlik ve verimlilikte artış gözlemliyor. Şirketlerin yüzde 76,2’si iş süreçlerinin standardizasyonunu besbelli yararlar ortasında sıralarken, yüzde 74,2’si işgücü ve operasyon maliyetlerinde azalma görüyor. Bu noktada gerçek bulut ERP seçimine ihtimam göstermek gerekiyor. Temel iş süreçlerini otomatikleştiren NetSuite ERP, operasyonel ve finansal performansa gerçek vakitli erişmeyi mümkün kılan tek bir uygulama paketi olarak sunuluyor. ERP programı paketi, finans, tedarik zinciri, operasyon, ticaret, raporlama ve üretim üzere tüm operasyonlara dair özel modüller içeriyor. Bu modüller, şirket gereksinimlerine ve faaliyet gösterilen dala nazaran özelleştirilebiliyor” sözlerini kullandı.

“200 ÜLKEDE, 29 BİNİ AŞKIN MÜŞTERİ TARAFINDAN TERCİH EDİLİYOR”

Şirketlerin teknoloji yatırımları yapmadan evvel haklı olarak maliyetleri ve yatırım geri dönüşü mühletini göz önünde bulundurduğuna dikkat çeken A&F Dijital Dönüşüm Teknolojileri Yönetici Ortağı Serhan Oralp, değerlendirmelerini şu sözlerle sonlandırdı:

“Dijital dönüşümde ve yeni jenerasyon kurumsal kaynak planlamada muvaffakiyete ulaşmanın yolu, en yeterli ERP programlarını kullanmaktan geçiyor. Nucleus Research tarafından yapılan bir araştırmada, Oracle’ın bulut platformunda son 5 yılda değerli iyileştirmeler yaptığı ve Oracle tahlillerinin operasyonları standartlaştırmak, BT maliyetlerini azaltmak ve müşterilere çeviklik sağlamak için güzel bir pozisyonda olduğu belirtiliyor. A&F Dijital Dönüşüm Teknolojileri olarak müşterilerimize finansal süreçleri otomatikleştirme, envanter görünürlüğünü artırma, tedarik zincirini optimize etme, sipariş idaresini kusursuzlaştırma ve depo verimliliğini uygunlaştırma üzere hususlarda uçtan uca tahliller sağlıyoruz. Bugün 200’den fazla ülkede 29 bini aşkın işletme tarafından tercih edilen Oracle NetSuite ERP’nin modüler yapısını Türkiye’deki işletmelere uyarlayarak, toptan dağıtım, perakende, üretim, finansal hizmetler, yiyecek ve içecek üzere bölümlerde dijital dönüşümü hızlandırıyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.