81 yaşında fotoğraf kısmında ikinci oldu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Kısmından mezun olan Hamdi Balkaş, 1973-1997 yıllarında İstanbul ve Kastamonu’da biyoloji öğretmenliği yaptı. Resme ilgisi bulunan Balkaş, bu alanda eğitim görmek istese de bir türlü gerçekleştiremedi.

Emekli olduktan sonra Kastamonu’nun Araç ilçesindeki köyüne yerleşen Balkaş, burada fotoğraf yapmaya başladı. Balkaş, vakitle teknik olarak yetersiz kaldığını düşünerek üniversitede eğitim almak istedi. 81 yaşındaki Balkaş, Kastamonu Üniversitesi Hoş Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Fotoğraf Kısmı’nı ikincilikle bitirdi.

Hamdi Balkaş, fotoğraf kısmı öğrencilerinden de takviye gördüğünü anlattı.

CÜBBE GİYİP KEP FIRLATACAK

AA’nın haberine nazaran, Balkaş, rahatsızlığı nedeniyle eğitimine bir mühlet orta vermek zorunda kaldı. Bu nedenle bu yıl mezun olamadı. Buna karşın kısım ikincisi olan Balkaş, mezun olamasa da mezuniyet merasiminde cübbe giyip kep fırlatacak. Birlikte tahsil gördüğü öğrencilerin bu yıl mezun olduğunu belirten Balkaş, “Ben de Allah kısmet ederse seneye mezun olacağım. Cide ilçesinde denize karşı bir meskenim var, terasa oturup fotoğraf yapacağım. Çocuklarım hastalığımdan ötürü okula gelmemi istemiyor. Eşim de dayanak vermiyor, telaşlı. ‘Senin üzere hasta olan beşerler için güzel bir şey değil’ diyorlar lakin ben onları dinlemiyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.