9 Kasım çekilişinde büyük ikramiye 4 milyon lira

Milli Piyango çekilişi 9 Kasım Salı günü yapılacak. Bu çekilişin bilet fiyatları 10 TL, 20 TL ve 40 TL. 29 Ekim özel çekilişi biletlerindeki amortilerini hâlâ değiştiremeyenler, bu çekilişte şansını denerken aynı kategoriden bir yerine iki bilet alabilecek. Çünkü 29 Ekim çekilişinde sözgelimi 20 TL’lik bir çeyrek bilet ile amorti kazananlar bu çekilişte 10 TL olan çeyrek biletten iki tane alabilme şansına sahip olacak. Milli Piyango çekilişi 9 Kasım Salı günü İstanbul’daki Şans Merkezi’nde yapılacak. Saat 15.30’daki ilk çekilişte şanslı numaralar belli olacak. Saat 17.30’da da amorti ve büyük ikramiye çekilecek.

617bc9e066a97c81e911dc31

MİLLİ PİYANGO SÖZLÜĞÜ

●Amorti: Milli Piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiye. Değeri biletin değeri kadardır.

● 5’li Oyna-Amorti Garanti: Terminalden oynanan 5’li Oyna- Amorti Garanti seçeneği ile oyuncular bayilerden son basamağı 0-4 arası veya 5-9 arası olan 5 bilet satın alabilirler. Böylece 0-4 ve 5-9 arasından çekilen amorti rakamını almış ve amorti ikramiyesini garantilemiş olurlar.

● Teselli: Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir. Yani bir rakamla büyük ikramiye kaçıranlara ödenen bir teselli ikramiyesidir.

● Hamiline Ait Olma: Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri yasa gereği taşıyana (hamiline) aittir. Bileti ibraz eden her kişi, ikramiye almaya hak kazanır.

● Bayi Ödeme Yetkisi: Sabit ve gezici bayilerinin yasal olarak ödeyecekleri ikramiye tutarıdır. 5 bin liraya kadar olan ikramiyeler bayiler tarafından ödenmektedir.

● Sen Seç: Milli Piyango bayi terminalinden, kupon doldurmadan rakamların sistemce rastlantısal olarak seçilmesine dayanan sayısal oyun özelliğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir