Adnan Oktar’ın cezaevi mi değiştirildi?

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince “silahlı suç örgütü kurma ve yönetme”, “cinsel suçlar”, “FETÖ’ye yardım”, “siyasal veya askeri casusluk” gibi birçok suçtan yargılanan Adnan Oktar, 9 bin 803 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edilmişti. Temmuz 2018’de tutuklandıktan sonra İstanbul Silivri Cezaevi’ne konulan Oktar, burada bir süre kaldıktan sonra Edirne Cezaevi’ne nakledilmişti.

2021 yılının Mayıs ayında Edirne Cezaevi’nde beraber kaldığı ‘Aslanlar’ diye bilinen erkek müritleriyle sohbet toplantıları yaptığı söylenen Adnan Oktar’ın, uyarılara kulak asmayınca Batman’a nakledildiği iddiaları ortaya çıkmıştı. Adalet Bakanlığı’nın, Adnan Oktar’ın Batman’da T Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne tek başına nakledilmesini kararlaştırdığı öne sürülmüş ancak Bakanlık, haberi yalanlamıştı.

ERZURUM’A SEVK EDİLDİĞİ İDDİASI

Gazete Pusula’dan Manolya Bulut’un haberine göre Adnan Oktar, Adalet Bakanlığı’nın kararı ile tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan Erzurum Dumlu 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’na nakledildi. Havayolu ile Erzurum’a getirilen Oktar’ın sevki geniş güvenlik önlemleri ve gizlilik içinde gerçekleştirildi.

Adnan Oktar’ın Erzurum’a sevk edildiği iddiasına karşı Cumhuriyet.com.tr, Erzurum Dumlu 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’na ve Erzurum Adliyesi Cezaevi Savcı Kâtibine ulaştı.

Cezaevi ve savcı katibine ilettiğimiz sorular ve yanıtları şöyle oldu:

“BİR DAHA BURAYI ARAMAYIN”

– Adnan Oktar’ın Edirne’den Erzurum’a sevk edildiği iddia ediliyor doğru mu?

İnfaz Kalemi: Bununla ilgili bilgiyi Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan öğrenin. Erzurum Adliyesi’ni arayın. Bir daha da bu şekilde kurumu aramayın. Bizim bilgi verme yetkimiz yok. Cezaevleri savcılığa bağlı. Hangi cezaevinde olduğunu, nerede olduğunu, ne yaptığını savcılıktan öğrenebilirsiniz.

“HİÇBİR FİKRİM YOK”

– Adnan Oktar’ın Edirne’den Erzurum’a sevk edildiği iddia ediliyor doğru mu?

Erzurum Adliyesi Cezaevi Savcı Katibi: Hiçbir fikrim yok. Biz kimler nakil olur bilemeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.