AKM’de Emine Erdoğan’a protesto tezinde gerçek ortaya çıktı

İstanbul Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) yenilenerek halkın hizmetine açıldı. İmaline 2 milyar lira harcanarak yine, daha işlevsel formda modernize edilen binada yeni şovlar ve etkinlikler düzenlenmeye başladı.

AKM’de düzenlenen etkinliklerden biri olan Özbekistan Sanat ve Kültürü Geliştirme Fonu tarafından Lazgi Dans Performansı, geç başladı.

Direktör, şova 40 dakika geç katıldı

Programın geç başlamasına, Özbekistan’ı temsilen performansın yöneticisi olan Saida Mirziyoyeva’nın 40 dakika geç iştiraki neden oldu.

İzleyenler programın ilan edildiği saatte başlamamasına ve gecikmenin artmasına reaksiyon olarak alkışlı bir protesto yaptı. Şov sanatlarında yaşanan gecikmelerden dolayı izleyenlerin vakit zaman verebildiği bu reaksiyon farklı yerlere çekildi.

“Alkışlı protestonun amacı Emine Erdoğan değildi”

Atatürk Kültür Merkezi’nde Lazgi Dans Performansı’nın geç başlamasıyla ilgili açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, halkın haklı reaksiyonunun yanlış yorumlandığını vurgulayarak,” Gösterinin geç başlamasına ait seyircinin alkış yansısını, Sayın Hanımefendi Emine Erdoğan’a yönelik diye lanse edilmesi akla izana uymadığı üzere çarpıtma ve palavra haberciliğin öteki bir örneği olmuştur.” ifadelerini kullandı.

AKM’de protesto argümanına açıklık getirildi

Demircan’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle:

“Özbekistan Sanat ve Kültürü Geliştirme Fonu tarafından Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nde, harika bir Lazgi Dans Performansı sahnelendi. Performans, maalesef bir gecikmeyle başladı.

Özbekistan’ı temsilen performansın yöneticisi olan Sayın Saida Mirziyoyeva, programa yaklaşık 40 dakika geç iştirak edebildi. Bu nedenle istenmeyen bir gecikme yaşandı. Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan izleyiciler bu nedenle rahatsız oldular.

Gösterinin geç başlamasına ait seyircinin alkış reaksiyonunu, Sayın Hanımefendi Emine Erdoğan’a yönelik diye lanse edilmesi akla izana uymadığı üzere çarpıtma ve palavra haberciliğin diğer bir örneği olmuştur.

Elde olmayan nedenlerle yaşanan gecikme nedeniyle izleyicilerin büyük gönlüne sığınıyoruz. Gösterilen haklı yansıyı, şuurlu olarak yanlış yorumlayan, bireyler ve kurumlarla ilişkilendirenleri kınıyor, insafa davet ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.