Ankara ve İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında trafiğe kapatılacak yollar açıklandı.

Bugün, Taksim Atatürk Anıtında ‘Çelenk Sunma Töreni’ ile Üsküdar-Harem sahilinde gerçekleştirilecek ’19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü’ gerçekleştirilecek. Beyoğlu Tak-ı Zafer Caddesi trafiğe kapatılacak. Beyoğlu’nda alternatif güzergahlar Sıraselviler Caddesi, İnönü Caddesi, Mete Caddesi ve Tarlabaşı Bulvarı olarak açıklandı. Üsküdar’da ise Paşalimanı Caddesi – Harem İstikameti (Hakimiyeti Milliye Caddesi kesişimi ile Üsküdar Harem Sahil yolu kesişimi arası) ve Üsküdar Harem Sahil yolu Harem İstikameti’nin (Paşalimanı Caddesi kesişimi ile Harem Arabalı Vapur çıkışları arası) trafiğe kapatılacağı kaydedilirken, alternatif güzergah olarak Paşalimanı Caddesi, Selmani Pak Caddesi, Halk Caddesi ve Hakimiyeti Milliye Caddesi belirlendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bugün Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından Mareşal Fevzi Çakmak Caddesinde bulunan Anıtpark’ta 16.00-20.00 saatleri arasında ‘Genç Ön Grup Konserleri’ ve saat 20.30’da ‘Ceza Konseri’ düzenlenecek.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, saat 16.00’dan itibaren Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nin; Dögol Caddesi ile İnönü Bulvarı arasında kalan bölümü ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı çift yönlü, Akdeniz Caddesinin; Gençlik Caddesi ile Aşkabat Caddesi arasında kalan bölümü ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı çift yönlü, 83’üncü Sokak ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı çift yönlü, araç trafiğine kapatılacak.

Açıklamada, vatandaşların mağdur olmamaları için öncelikle toplu taşıma araçlarını kullanmaları tavsiye edildi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*