Artık insanlar ''dijiseksüel'' olacaklar

Artık insanlar ”dijiseksüel” olacaklar

Her ne kadar yıl neredeyse 2018 olsa da dünyanın her yerinde hala daha insanların cinsel yönelim farkından dolayı nefret dolu cinayetler işliyor,, aşağılamalar ve tartışmalar sürüyor. Malaesef ki birisinin tercihlerini özgürce yaşayabildiği yerler bir elin parmağını geçmiyor iken bilim insanlarından konuya farklı bir yaklaşım geldi. Gelişen teknoloji çağı kuşkusuz ki hayatımızın her yönünden bizi etki altına alıyor. Bu etkilere artık cinsel yaşam da eklendi bile. Zira seks robotları yavaş yavaş piyasaya sürülüyor iken sanal gerçeklik (VR) porno filmleri de karşımıza çıkıyor. Ancak Kanadalı bazı bilim insanları ortaya hem tartışmaları alevlendirecek hem de  bu gelişmeleri bir adım ileriye taşıyacak iddia attılar.

Artık insanlar ''dijiseksüel'' olacaklar

Zira atılan iddiaya göre yakın bir zamanda dijiseksüel adı verilen bir cinsel tercih ortaya çıkacak ve insanoğlunun büyük kısmı bu tercihe yönelecek. Cinsellik ve İlişki Terapisi Dergisi’nin de  (Journal of Sexua and Relationship) yayınladığı makalelerle destek verdiği bu iddia, şimdiden bazı insanları korkutmaya yetti. Konuyla ilgili açıklama yapan Profesör Neil McCarthour, artık gelişen teknoloji sayesinde yeni robotların insanların cinsel istekleri üzerine üretileceğini ve bir insan partnerin yapamayacağı şeyleri yaparak partner konusunda bir adım önde olacağını belirtti. Yani insanlar artık birbirleriyle değil dijiseksüel olarak robotlarla ilişkiler kuracaklar.

Teorisyenlere göre bu iddianın gerçekleşmesi hem yüksek hem de tehlikeli. Zira bu cinsel yönelimin evrimi etkileyeceğini ve dişilerin üreme yeteneğini zamanla unutabileceğini söylüyorlar. Bu robotlar doğanın dengesini bozabilir yönünde fikirler ortaya atılmış durumda. Bakalım bu iddialar doğru olacak mı belki biz değil ama bizden sonraki kuşak bekleyip görecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.