Botafogo taraftarları idman tesisi bastı

Brezilya kadrolarından Botafogo’nun taraftarları kulübün idman tesislerini bastı ve sıhhat odasında oyuncularla gergin anlar yaşandı.

Brezilya’nın ünlü gruplarından Botafogo’nun makûs gidişi ve küme düşme potasında olması taraftarları sıkıntıdan çıkarttı.

Rio de Janeiro’daki idman tesislerini basan taraftarlar, tedavi olan oyuncuların olduğu kısma girdi. Yayınlanan imgelerde taraftarların birtakım futbolcularla tartıştığı görülrken polis gruplarının müdahalesi sonrası taraftarlar olay yerinden uzaklaştırıldı.

Brezilya Serie A’da art geriye dört maç kaybeden Botafogo kulübü, hususla ilgili bir açıklama yapmazken polislerin rastgele bir tutuklama ya da gözaltı yapmadığı öğrenildi.

11 maçta 12 puan alan ve küme düşme çizgisinde yer alan Botafogo, Brezilya’nın 1958, 1962 ve 1970 yıllarında Dünya Kupası’nı kazanan Garrincha, Jairzinho, Didi, Gerson, Mario Zagallo ve Nilton Santos üzere futbolcuların formasını giydiği kulüp olarak ün yapmıştı.

Ancak önemli mali sorunlar yaşayan Botafogo, son 20 yılda üç sefer Serie B’ye düştü. Ocak ayında Botafogo’nun idare heyeti, klâsik toplumsal kulüp olma modelini terk etme kararı aldı ve paylarının yüzde 90’ını Premier Lig takımı Crystal Palace’ın sahibi ABD’li iş insanı John Textor’a sattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.