Bu Olağanüstü Makyaj İpuçları Ve Tüyoları İle Hem Paranız Cebinize Kalacak Hem De Makyajın Hakkını Vereceksiniz

Bayanların vazgeçilmez tutkusu ve olmazsa olmazı elbette makyaj yapmak ve makyaj materyalleri. Piyasada seçim yapabileceğiniz sayısız hoşluk eseri var, bu yüzden çok kıymetli hoşluk aletlerinin yerine kullanabileceğiniz mesken eşyaları olması sizi şaşırtabilir. Kolaylık ve pratiklikten pratik tutun, para vakit ve eser israfını önleyebilirsiniz. Pekala makyaj yapmanın ipuçları nelerdir? Makyaj materyallerinin kullanımındaki tüyoları biliyor musunuz? Tüm sorularınızın yanıtı için sizi haberimize alalım;

GÖZLERİNİ DAHA BÜYÜK GÖSTER

Audrey Hepburn’ün iri, geniş gözlerle imgesini elde etmek istiyorsanız, bu farklı maskara uygulamasını deneyin. Maskarayı üst hakikat süpürme hareketi yapmak yerine daha dolgun görünen kirpikler ve daha geniş gözler için maskarayı buruna gerçek süpürün.

PARFÜMÜ GERÇEK UYGULAYIN

Parfümünüzün gün yahut akşam boyunca daha uzun müddet kokmasını sağlamak için nabız noktalarınıza püskürtün. Her yerine püskürtmek israftır zira hakikat halde uygulanmadığında koku daha süratli dağılır.

SIVI MAKYAJ MALZEMELERİNİZİN HER DAMLASINI KULLANIN

Hepimiz, çöp kutusuna atmadan evvel makyaj materyalinin tüpündeki son sıvı makyaj modülünü sıkmaya çalışırken deneyimledik. Çöpe gitmeden evvel, evvel açıklığı kesin ve tüm kalıntıları plastik bölmelere almak için bir kaşık kullanın.

GÖZ FARI RENGİNİ GELİŞTİR

Bu kolay numara ile rastgele bir göz farı rengini ağırlaştırmak mümkündür. Beyaz bir göz kalemi alın ve göz kapağını renklendirin. Akabinde kullanmak istediğiniz far rengini beyaz eyelinerın üzerine uygulayın. Altındaki beyaz, göz farı rengini ağırlaştırır.

RUJUNUZU DAHA UZUN MÜDDET KALICI HALE GETİRİN

Bu, saatlerce uzun mühlet kalıcı renk sağlamak için en âlâ ruj rutinlerinden biridir. Ruju her zamanki üzere uygulayın ve fazlalığı emmek için dudaklarınızın ortasına yarım mendil bastırın. Mendilin başka yarısını kullanın ve dudaklarınıza koyun ve rengi kapatmak için dokunun üzerine yarı saydam bir toz uygulayın.

MESKEN ÜRETİMİ DUDAK PARLATICISI

Rastgele bir makyaj materyali kırılırsa, çoklukla bir çöp kutusunun yolunu fiyat. Bununla birlikte, kırılmış göz farlarını atmak için çok tez etmeyin zira hala çok yararlı olabilirler. Mesken üretimi bir dudak parlatıcısı tanımı için göz farını toz haline getirin ve vazelin ile karıştırın.

DİŞLERİNİZDE RUJDAN KAÇININ

Bir partiye kocaman bir gülümsemeyle gelip te, yalnızca epey vakit dişlerinizde ruj olduğunu keşfettiniz mi? Bu utanç verici anlardan kaçınmak için bu ipucunu unutmayın. Rujunuzu sürdükten sonra parmağınızı ağzınıza alın ve parmağınızın etrafını kapatın. Fazla ruj dişlerinize değil parmağınıza silinir.

KURUMUŞ MASKARAYI TEKRAR KULLANIN

Maskaranız kuruduğunda, maskaraya birkaç damla salin solüsyonu ekleyin ve güzelce çalkalayın. Tuzlu çözelti, maskaraya nem ekleyen ve onu tekrar kullanılabilir hale getiren nötr bir yağlayıcıdır. Böylelikle kurumuş maskaranızı çöpe atmaktan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.