CHP’de toplu istifa şoku! Sinop Vilayet İdare Kurumu düştü

CHP Sinop vilayet teşkilatında 31 üyeden 16’sı toplu halde vilayet başkanlığına istifasını verdi. Yarıdan fazlasının istifa etmesiyle CHP Sinop Vilayet İdare Şurası, CHP Tüzüğü gereği düştü. CHP Merkez Yürütme Konseyi, tarafından 7 kişilik Süreksiz Heyet atanmasına karar verilmiş, 15 ila 45 gün içerisinde zarurî Fevkalâde Vilayet Kongresi toplanmak üzere verilen karar CHP Sinop Vilayet Başkanlığı’na resmi olarak ulaştı.

“SİNOP VİLAYET İDARE HEYETİ DÜŞMÜŞTÜR”

İstifalar sonrası düşen eski CHP Sinop Vilayet Lideri Av. İnan Savaş Yüksel, bahisle ilgili toplumsal medya hesabından açıklamada bulundu. Yüksel, “16 vilayet idare heyeti üyesi 24 Haziran Cuma günü şahsen vilayet başkanlığımıza istifa dilekçelerini vermişler, yarıdan bir kişi fazlası istifa ettiği için CHP Tüzüğü gereği, Sinop Vilayet İdare Heyeti düşmüştür. 27 Haziran Pazartesi günü CHP Merkez Yürütme Heyeti tarafından, yeni Vilayet Liderini ve Vilayet İdare Heyetini seçecek ve en az 15 en çok 45 gün içerisinde gerçekleştirilmek zorunda olan Harikulâde Vilayet Kongresini toplamak üzere 7 kişilik Süreksiz Şura atanmasına karar verilmiş, bu karar vilayet başkanlığımıza ulaşmıştır” tabirlerini kullandı. En kısa müddette basın açıklaması yaparak kamuoyunu aydınlatacağını da kelamlarına ekledi.

ESKI VİLAYET LİDERİ ATANDI

CHP Genel Merkez tarafından 7 kişilik süreksiz heyetin lideri olarak eski Sinop vilayet liderlerinden Kadir Yavuz atandı. İdarede ise Mustafa Acun, Aysun Özsönmez, Canan Atabek, Kurtuluş Şahin, Güngör Akkoca ve Ozan Sarısoy yer alıyor. İdare partiyi 45 gün içerisinde harikulâde kongreye götürecek.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.