‘Damat eğlencesinden’ 340 adet boş kovan çıktı

Olay, Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde bağlı Karşı köyünde yaşandı. Edinilen bilgiye nazaran, düğün öncesi gerçekleştirilen damat cümbüşünde 5 kişilik gurup köy girişinde alkol almaya başladı. Cümbüşün dozunu kaçıran 5 kişi yanlarında getirdikleri silahlarla etrafa rastgele ateş etmeye başladı.

Köy sakinlerinin haber vermesi üzerine bölgeye Taşköprü İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Asayiş Timleri yönlendirildi.

232 ADET TABANCA FİŞEĞİ ELE GEÇİRİLDİ

Kısa müddette olay yerine intikal eden jandarma takımları ana yol güzergahında alkol alan ve etrafa rastgele ateş eden M.Ş (43), İ.A (27) H.S (21) A.S (49) ve Ö.Ç (38) gözaltına alındı.

Şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada 2 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet bulundurma ruhsatlı tabanca, 1 adet taşıma ruhsatlı tabanca ile bu tabancalara ilişkin 232 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

340 ADET BOŞ MERMİ ÇIKTI

Ayrıyeten jandarma takımları tarafından olay yerinde yapılan incelemede 340 adet boş mermi kovanı bulundu. Ele geçirilen silahlar ile toplanan boş kovanlara incelenmek üzere el konuldu.

Gözaltına alınan M.Ş (43), İ.A (27) H.S (21) A.S (49) ve Ö.Ç (38) adliyeye sevk edildi. Vilayet Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada halkın can ve mal güvenliği ile kamu nizamının devamlılığının sağlanmasına yönelik faaliyetlerin devam edeceği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.