Dev Balinalar, Rekor Miktarda SHIB Satıyor! Neler Oluyor?

Son üç gün içinde ETH balinaları tarafından rekor miktarda Shiba Inu (SHIB) satılıyor. İşte büyük cüzdanları bunu yapmaya iten gelişmeler.

Kurtulmak için acele eden balinalar 1,1 trilyon SHIB sattı

Güncel WhaleStats verileri, son üç gün içinde en büyük Ethereum balinalarının 1,1 trilyondan fazla SHIB sattığını gösteriyor. SHIB satmak için yakın zamanda yapılan bir işlem, Binance borsasına yaklaşık 61 milyar SHIB taşıdı.

WhaleStats, en büyük Ethereum balinaları tarafından tutulan SHIB zulasının 14 Eylül’den 16 Eylül’e 152 milyon dolardan 142 milyon dolara düştüğünü gösteriyor. Bugün balinaların cüzdanında 140 milyon dolarlık Shiba Inu kaldı.

Sonuç olarak, balinaların cüzdanlarından ayrılan SHIB miktarı 1.115.879.828.326 birim. En son bir işlem, büyük olasılıkla satmak üzere Binance borsasına toplam 60.921.271.741 SHIB taşıdı.

Balinalar, fiyatı düştüğü hafta boyunca SHIB’yi terk ettiler. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Shiba Inu fiyatı geçen haftadan bu yana %8’den fazla değer kaybetti. Ancak olumlu haber, sınırsıza yakın arzını küçültmek isteyen Shiba Inu topluluğunun azminden geliyor.

Topluluğun desteği Shiba Inu’yu ayakta tutuyor

Shiba Inu son ​​zamanlarda düşerken topluluğu boş durmadı. Ayrıca geliştiriciler, günlük olarak büyük miktarda token yakmak için çalışmalara devam ediyor. Kötü haber bu çabanın grafiğe etki etmemesi. Ayrıca Shibburn, kısa süre önce Shibburn Radio uygulaması için yeni bir iOS, Android ve Alexa becerisi başlatmayı planladıklarını duyurdu. Shiba fiyatı buna rağmen sessiz kaldı.

Uygulama, özellikle SHIB’nin son birkaç hafta içinde önemli ölçüde artan yanma oranını daha da artıracak. İlginç bir şekilde SHIBBURN, son 24 saatte 1.36 milyondan fazla SHIB’nin yakıldığını ortaya çıkardı:

SHIB token yakma etkinlikleri ne kadar etkili?

Geçen hafta itibariyle SHIB %3 oranında değer kazandı ki bu da tatmin edici bir kazanç. Ancak, yukarıda değindiğimiz üzere geçen haftadan bu yana düşüşte. Bu düşüşün önemli bir nedeni, birkaç altcoin fiyatını aşağı çeken Ethereum merge etkileri. Ancak SHIB’nin son fiyat düşüşü için başka bazı metrikler de sorumlu.

Örneğin, Piyasa Değeri Gerçekleşen Değer (MVRV) Oranı, günlük aktif adreslerle birlikte düştü. Bunlar, önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş eğilimine işaret eden düşüş sinyalleri olarak alınabilir.

Bunlarla birlikte, CryptoQuant’ın verilerine göre borsalardaki net mevduatlar yedi günlük ortalamaya göre yüksek çıktı. Bu veriler, piyasada daha yüksek satış baskısı olarak yorumlanabilir. Bununla birlikte, SHIB’nin döviz rezervi düşmeye devam ettikçe, birkaç metrik de bir eğilimin tersine döndüğünü gösterdi. Bu, daha düşük satış baskısının bir işareti olarak alınabilir. Ayrıca, SHIB’nin sosyal hacmi de geçen hafta önemli ölçüde arttı. Bu, kripto topluluğunun memecoin’e olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Yakın tarihli Shiba Inu haberleri hakkında ayrıntıları Kriptokoin.com‘un bu makalesinde aktardık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.