Dolar Yatırımı Yapan Büyük Kaybedecek! İslam Memiş Aksi Rüzgarın Tarihini Verdi… Çabucak Bozdurun

18 düzeylerinde gerçek giden dolar için kıymetlendirme yapan Piyasa Uzmanı İslam Memiş, doların sonunun yeterli olmadığını söyledi. Dolara güvenen ve yatırım yapanlar içinse aykırı rüzgara dikkat çeken Memiş, yatırımcıya en çok kaybettirecek para olduğunu söyledi. 2023 yılında FED tarafından önemli faiz indirimleri gelebileceğini belirten Memiş, yatırımcısı tek tek uyardı.

“DOLARIN SONU GÜZEL GÖZÜKMÜYOR”

Bayram sonrası süratle yükselişe geçen dolar için sonunun güzel gözükmediğini söyleyen Memiş, 2023 yılında karşıt bir rüzgar görüleceğini belirtti. Memiş,”Doların bu kadar paha kazanması ile insanlarda dolara itimadın, dolar bir rezerv paradır, dolar alın üzere bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Halbuki 2023’e geldiğimizde aksi bir rüzgar göreceğiz. 2022’de agresif faiz artırımı yapan Fed’in 2023’te agresif bir faiz indirimine gideceğini göreceğiz. Covid-19 olaylar artıyor ve Avrupa’da Eylül prestiji ile güç krizi yaşanacak. Doların gerçek pahası bu değildir; yatırımcıya en fazla kaybettirecek paradır. Dolar 100 düzeyinin altında olmak zorundadır. Euro’nun getirisi daha fazla. O denli bir illüzyon yapıyorlar ki bütün dünyadaki insanları korkutarak dolara yönlendirmeye çalışıyorlar, buna Rusya karşı çıktı. Doların sonu uygun gözükmüyor.” dedi.

ZENGİNLERİN YATIRIM ARAÇLARINI AÇIKLADI

Zenginlerin altın ve gümüş birikimi yaptıklarını söyleyen İslam Memiş, “Dünyada tarımı kim elinde tutuyorsa güç ondadır. Zenginlerin toprak almasının nedeni budur. Dünyanın en varlıklı insanları toprağa yatırım yapan ve hayvancılıkla uğraşan topluluklardır. Zenginler tarım emtialarına yatırım yapıyor. Dövizden yahut öteki yatırım alanlarından daha fazla kazandırıyor. Tarım toprağı alamayan kişi tarım emtialarından alabilir.” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.