Erdoğan Bahçeli’yi üzdü: Osmaniye’de Derya Yanık problemi

Uğurcan Yardımoğlu

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken partilerin milletvekili adaylarına ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Cumhur ittifakı ortakları olan AKP ve MHP’nin ayrı listelerle seçime gireceğinin açıklanmasının ardından Odatv, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın Osmaniye’den milletvekili adayı gösterileceği öğrendi.

Yanık’ın Osmaniye’den aday olması ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin karşısına çıkacağı anlamına geliyor. Bu geçmişte yaşanan bir polemiğin yeniden gündeme gelmesine neden oldu.

AKP MKYK üyesi olan Bakan Yanık’ın, 2015 yılında MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili yazdığı bir Twitter paylaşımında Bahçeli’ye “çapsız” demesi dikkat çekmişti.

Yanık, 10 Ekim 2015 Ankara’da yaşanan terör saldırısından sonra yaptığı Twitter paylaşımlarında ise Bahçeli’yi etiketleyerek şunları yazmıştı:

“Size de yazıklar olsun! Ruhunuz tümüyle iğdiş edilmiş artık anladık! Gerçekten yazıklar olsun! TR’nin yönetilemez hale gelmesini iştahla bekliyorsunuz anladık! Şu halde milliyetçilikten falan bahsetmeyin artık!

Hedef kitlenizi çözdünüz, oy çoğaltmaya dönük hamleler bunlar anladık! Ama o kitle sizin sonunuz olacak, göremiyorsunuz! Biz Mizânı bekleriz; siz orada yüzünüz kara çıkacaksınız huzura!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*