Erkek Kılıç Ulusal Kadrosu’ndan Avrupa’da tarihi muvaffakiyet

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, Antalya’da düzenlenen şampiyonada Fransa’yı yenerek bronz madalya alan ulusal kadro, tarihi bir muvaffakiyete imza attı.

Enver Yıldırım, Muhammed Anasız, Tolga Aslan ve Kerem Çağlayan’dan oluşan Erkek Kılıç Ulusal Ekibi, Tablo 16’da Gürcistan, Tablo 8’de İtalya’yı yenerek yarı finale yükseldi.

Bronz madalya uğraşında Fransa’yı yendik

Yarı finalde Ukrayna’ya mağlup olan ulusallar, bronz madalya çabasında Fransa ile karşılaştı.

Milli grup, bronz madalya maçında Fransa’yı 45-39 yenerek tarihi bir muvaffakiyet elde etti.

Bugüne kadarki en güzel büyükler Avrupa derecesi

AA’nın haberine nazaran; Ulusal kadro, böylelikle 99 yıllık Türk eskrim tarihinde bugüne kadarki en düzgün büyükler Avrupa derecesini elde etti.

Erkek Kılıç Ulusal Grubu atletlerinden Enver Yıldırım, “Bugün sahiden tarih yazdık. Antalya’da, konutumuzda oynadık. Tarihe imza attık, büyükler Avrupa üçüncüsü olduk. Çok memnunum, grup arkadaşlarımla gurur duyuyorum.” diye konuştu.

“Büyük bir muvaffakiyete imza attık”

Muhammed Anasız, “Türkiye eskrim tarihinde büyük bir muvaffakiyete imza attık. En alt kademeden en üst kademeye kadar herkese teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

“Madalya kazanmış kadroları yendik”

Takım ruhunu yakaladıklarını vurgulayan Kerem Çağlayan, dünya ve Avrupa şampiyonalarında madalya kazanmış ekipleri yendiklerine dikkati çekti. Tolga Aslan da çok memnun ve gururlu olduklarını söyledi.

Kadın ulusal kadrosu 10. oldu

Öte yandan, bugün piste çıkan Bayan Flöre Ulusal Grubu (İrem Karamete, Firuze Ayşen Güneş, Alisa İsbir, Almıla Tekçe Durukan); Polonya, Büyük Britanya ve Avusturya ile yaptığı müsabakalar sonucu şampiyonayı 10. sırada tamamladı.

Organizasyonda yarın bayanlar epe ve erkekler flöre kategorilerinde ekip maçları gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.