Fatih’te sokağa önlemsiz bırakılan pitbull cinsi köpeğin kediyi öldürme anı kamerada

Pitbull cinsi köpek can yakmaya devam ediyor.

Son olarak İstanbul’un Fatih ilçesinde tek başına yaşayan bir bayan meskeninde iki pitbull cinsi köpeği besliyor.

Apartman sakinleri ve mahallelinin şikayetçi olduğu tehlikeli ırka sahip olan köpekler, gündüz vakti tasmasız va ağızlıksız dışarı çıkarılıyor.

Vatandaşlar zahmetten çıktı

Hemen çabucak her gün sokak kedilerini öldürdüğü sav edilen köpekler, vatandaşları zahmetten çıkardı.

Mahalleli sıkça bayanı uyarsalar da bir türlü sonuç alamadıklarını öne sürerek polis ve belediye çalışanlarına ihbarda bulundu.

Kedinin öldürülme anı kamerada

Ekiplerden de yanıt alamayan mahalle sakinleri duruma isyan etti.

Köpeklerin iki gün öncede 8 yavrusu olan bir anne kediyi öldürdüğü anlar da cep telefonu kamerasına yansıdı.

“8 tane yavru kedimizin annesini öldürdü”

Kedilerin bakımı ile ilgilenen iki gün evvel de anne kedinin öldürüldüğünü belirten Sedat Kılınç, “Bir tane komşumuz var çabucak bu yan binada. İki tane de pitbull köpeği var. Gece gidiyor bir yerlere nereye gittiğini bilmiyoruz. Sabah iki tane pitbullunu tasma takmadan, ağızlık takmadan sokağa salıyor. 2-3 ay içinde yaklaşık 20 -25 tane kedi öldü. En son dün sabah saatlerinde bizim 8 tane yavru kedimizin annesini öldürdü. Biz de polisi çağırıyoruz. Polis diyor ki ‘belediyeyi çağırın’ belediye haber veriyoruz, polisi çağırın. Polis gelip ‘ben köpeği nezarete mi atayım’ diyor? Yani hiç kimse ilgilenmiyor şu an bu durumla” dedi.

“2 ay evvel 4 tane kedi öldürdü”

Köpeklerin daha evvel de kedi öldürdüğünü söyleyen Kılınç, “Ben bayanı 2 ay evvel gördüm burada 4 tane kedi öldürdü köpekleri. Dedim ki ‘senin köpeklerin kedileri boğuyor, köpekleri dışarı çıkarma’. Tamam, o da can hava alması gerekiyor fakat tasmasını tak, ağızlığını tak. ‘Tamam abi, bir daha olmaz’ dedi. Bilhassa o gün ‘bir daha yapma’ dedim. ‘Yapmam dedin, sen sarhoş baş ile geliyorsun tekrar çıkarıyorsun’ dedim, buna bir tahlil bul’ dedim. Lakin birebir biçimde devam ediyor” biçiminde konuştu.

“Gelip alıp barınağa götürsünler”

Duruma bir tahlil bulunmasını isteyen Kılınç, “Ben ilgileniyorum bu sokaktaki kedilerle imkanım el verdiği kadarıyla. Dönerciyim ateşin önünde 12- 13 saat çalışıyorum. Orada kazandığımı bir kısmı ile kedilere mama alıp ilgileniyorum. Tasmasız, ağızlıksız sokağa salması olmaz. Ona bir tahlil bulsunlar. Bizim isteğimiz gelip alıp barınağa götürsünler. Bayan ilgilenmiyor” diye konuştu.

“Köpekler salık kaldığında beşerler dışarı çıkamıyor”

İHA’nın transferine nazaran; Köpeklerden tüm apartmanın rahatsız olduğunu söyleyen Murat Aydın, “Pitbullar bütün gün konutta kapalı kalmakta. Pitbullar, kapı açıldığı vakit dışarıya koşarak gelip burada görmüş olduğunuz 20 – 25 kediyi parçaladı. Biz bu durumun daha çok çocuklara ziyan vereceğini düşünerek belediyeyi, karakolu arayarak yardım istedik. Karakoldaki arkadaşlarımız bizlere köpeklerin kimliği olduğu için süreç yapamayacaklarını söylediler. Apartmanın içinde köpekler salık kaldığında beşerler dışarı çıkamıyorlar. Bunu apartmanın içinde yaşayan herkes söylüyor” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.