Gültekin Uysal Cemal Enginyurt hakkında konuştu

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, “Amasız, fakatsız kabul edilemeyecek bir olay. Cemal Beyefendi de üzgün. Hiçbir biçimde olumlayamayız, tersine olumsuz fikirlerimiz var.” dedi.

TELE1 ekranlarında Enver Aysever’in sunduğu Ayrıntılar’ın konuğu olan Demokrat Parti önderi Uysal, Ordu Milletvekili Enginyurt’un gazeteci Latif Şimşek ile yaşadığı gerginliği kıymetlendirdi.

Yeniçağ’da yer alan haberde, yaşanan olayı ‘Amasız, fakatsız kabul edilemeyecek bir olay’ olarak kıymetlendiren Demokrat Parti başkanı, “Biz demokrasi inancına sahip söyleyecek kelamı olan herkesin eşit olduğuna inanan bir fikriyatın içerisinden geliyoruz. Cemal Beyefendi de üzgün. Hiçbir formda olumlayamayız, aksine olumsuz kanılarımız var. Parti olarak da değerlendirdik” dedi.

Uysal şunları söyledi:

“Türkiye’nin can alıcı, can yakıcı bir gündemi var. Bu türlü bir gündem içerisinde çok açık tahrikler, kanınıza dokunacak anlamsız ithamlar, yüksek tansiyon sınırında seyreden Türkiye’nin bir iklimi var. Bilerek ve isteyerek söyleyecek kelamı kalmamış bir iktidarın yedeğine aldığı bir ekip propaganda makinalarıyla, bir ekip akademik hüviyetleri olanlar, gazeteci hüviyetleri olanlar… Lakin biliyoruz ki bu hüviyetleriyle, bu temsil ettikleri sıfatların sorumluluklarıyla değil, adeta bir propaganda makinasına dönüşmüş televizyon programları var. Bu da onların tercihidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.