Huawei Mate 50 çıkış tarihi ve özellikleri

Akıllı telefon pazarına süratli bir giriş yapan ve bu yolda başarılı eserler çıkaran Huawei, son olarak MatePad Pro 11’i piyasaya sürmüştü. Akıllı telefon dünyasına tekrar giriş yapmak için çalışmalarını hızlandıran Huawei, Çin’de düzenlediği HarmonyOS etkinliğinde “3.0 işletim sistemi” hakkında duyuru yaptı. Aktiflikte ayrıyeten yeni piyasaya çıkaracağı Mate 50 serisiyle ilgili de bilgiler verdi.

HarmonyOS 3.0 etkinliğinde bundan sonraki süreçteki anda akıllı telefon yol haritasını paylaşan Çin merkezli şirket, meraklılarının heyecanla beklediği Mate 50 serisinin çıkış tarihini de açıkladı. 2020 tarihinde çıkarılan Mate 40 ailesinin akabinde gelecek olan Mate 50 serisinde ise kaç varyant olacağı hakkında ayrıntılar vermeyen Çinli şirket, açıklamalarında Mate 50 ve Mate 50 Pro’nun varlığına dikkat çekti.

Huawei Mate 50 çıkış tarihi ve özellikleri

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, Mate 50 ailesinin piyasa çıkış tarihi hakkında bilgi verirken akıllı telefon modellerinin Eylül ayında kullanıcılarla buluşacağını bildirdi.

Çin’in toplumsal medya platformlarından birisi olan Weibo’da yayınlanan kimi yeni imgelerde ise Mate 50 Pro’nun dizaynının nasıl olacağı görüldü. Yeni modelin kavisli bir ekrana sahip olacağı görülürken Mate 50 Pro’nun, çentikli ekran geleneğini devam ettireceği söyleniyor.

Çentiklerin üstünde ön kameranın ve tıpkı vakitte sensörlerin de olmasının azamî güvenlik açısından yeni yüz tanıma özelliğinin olmasının mümkün olduğu düşünülüyor. Birebir vakitte Mate 50 Pro’nun sol kısmında hem güç hem de ses düzeyinin ayar düğmelerinin bulunacağı, Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden de güç almasının beklenildiği söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.