İspanya’da Ryanair havayolu şirketi çalışanları greve başladı

Avrupa, havalimanlarındaki işçi yetersizliğine hala tahlil bulabilmiş değil.

Personel kasveti çeken Avrupa’daki havalimanları, ciddi sorunlar yaşarken çalışanlar greve yapıyor ve havalimanları tam bir kaos alanına dönüşüyor.

Başta İngiltere, Almanya ve Fransa olmak üzerek birçok ülkenin büyük havalimanlarında seyehat etmek isteyen vatandaşlar, çeşitili problemlerle karşı karşıya kalıyor.

Vatandaşlar çeşitli meşakkatler yaşıyor

Bavullar ortada kalıyor. Check-in kuyrukları uzayıp gidiyor. Kimi uçuşlar iptal ediliyor. Havalimanına uçmak için gelenler ya ıstırap çekiyor ya da uçamadan geri dönüyor.

İspanya’daki çalışanlar de isyanda

Öte yandan kriz devam ederken bir bir grev haberi de İspanya’dan geldi.

Ryanair kabin çalışanının bağlı olduğu Emekçi Sendikası Birliği (USO) tarafından yapılan açıklamada, hafta içi boyunca sürecek grevin, taraflar ortasında mutabakat olmaması halinde 7 Ocak 2023’e kadar devam edeceği bildirildi.

10 uçuş iptal edildi, 51 uçuş rötar oldu

İspanya’ya en fazla yolcu taşıyan ucuz tarifeli havayolu şirketi olarak bilinen Ryanair’in 1576 çalışanını kapsayan grev münasebetiyle bu sabah saatlerinde 10 uçuşun iptal edildiği, 51 uçuşta da rötar olduğu belirtildi.

Madrid, Barselona, Malaga, Alicante, Sevilya, Palma de Mayorka, Valensiya, Girona, Santiago de Compostela ve İbiza kentlerinden uçuşları bulunan Ryanair’in gelecek iki hafta İspanya’da planlanmış 4 bin 998 uçuşu bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Temmuz’da da grev olmuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.