JPMorgan yeni Bitcoin fiyat kestirimini açıkladı

ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan kripto pazarlarında fırsatlar gördüğünü söyleyerek, Bitcoin’in adil fiyatının mevcut düzeyinden yüzde 28 daha yüksek olduğunu ileri sürdü.

Kripto para üniteleri 2022’de yatırımcıların riskli varlıklardan vazgeçmesiyle birlikte değerli ölçüde düştü. Fakat JPMorgan, satış dalgasına karşın Bitcoin ve kripto pazarları için üst istikametli varsayımda bulundu ve dijital varlıkları tercih edilen bir alternatif yatırım halinde sınıflandırdığını açıkladı.

“YUKARI İSTİKAMETİ İDDİALARIMIZI KORUYORUZ”

Banka ekonomistleri, bugün yayınladığı bir notta, kriptoların tercih edilen “alternatif varlıklardan” biri olarak gayrimenkulü geride bıraktığını söyledi.

38 bin doların Bitcoin için adil bir fiyat olduğu görüşünü savunan uzmanlar, “İleriye dönük olarak bitcoin ve kripto pazarları için daha genel olarak üst taraflı varsayımlarımızı koruyoruz” dedi.

Nikolaos Panigirtzoglou başkanlığındaki stratejistlerin kaleme aldığı notta Bitcoin, ‘alternatif yatırım aracı’ olarak sınıflandırıldı.

KRİPTOLARIN PİYASA BEDELİ 2,7 TRİLYON GERİLEDİ

Kripto para üniteleri, yükselen enflasyon ve faiz oranları, Ukrayna’daki savaş ve Çin’deki yavaşlamanın tesiriyle düşüş eğilimindeydi. Yatırımcılar son devirdeki ekonomik belirsizlikler nedeniyle riskli varlıklardan kaçmış, bundan da en çok kriptolar etkilenmişti.

Bitcoin, yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 37 düşerken, ikinci en büyük para Ethereum yaklaşık yüzde 48 paha kaybetti. Tüm kripto para ünitelerinin toplam piyasa bedeli ise kasım ayından bu yana 2,7 trilyon dolar geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.