Nagehan Alçı’dan Erzurum’da İmamoğlu’nun taşlanmasına tepki: Korkunç bir provokasyon bu!

Gazeteci Nagehan Alçı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na yönelik taşlı saldırıyı “objektif gözle izlediğini” belirterek yaşananlara tepki gösterdi. Alçı, “Korkunç bir provokasyon bu. Felaketin eşiğinden dönülmüş. Polisler kılını kıpırdatmıyor. Erzurum Valisi’nin büyük ihmali var. Olmaz böyle şey” dedi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Erzurum’da düzenlediği miting sırasında bir grubun taşlı saldırısına uğradı.  Siyasetçi, üzerlerine yağan cisimler nedeniyle yanındakiler tarafından otobüsün içine alınırken alanda bulunan çok sayıda kişi yaralandı.  Bu sırada polisin saldırganlara müdahale etmemesi kamuoyunda tartışmalara neden oldu.

TIKLAYIN – Erzurum’da İmamoğlu mitingine taşlı saldırıda bazı vatandaşlar yaralandı; bir grup tekbirlerle yürüyerek miting alanında toplandı

Erzurum’da yaralananlarla konuşan ve olayların yatışmasını bekleyen İmamoğlu, aynı gece İstanbul’a döndüğünde saldırının tertipli bir olay olduğunu söyledi; Erzurum Emniyet Müdürü Levent Tuncer’e tepki gösterdi:

“Emniyet müdürü kim? Nasıl bir talimat verdi ki polis yerinden kıpırdayamadı. Defalarca seyrediyorsunuz ‘Binlerce insana taş yağıyor’ dememe rağmen -Emniyet müdürü sana soruyorum- nasıl bir talimat aldınız da kılınızı kıpırdatmadınız? Emniyet müdürü, validen bir talimat almış mıdır? Hesabını verecek. Kaç kişi gözaltına alındı? Haber ve cevap bekliyoruz. Bu atılan taşlar kardeşliğimize, inancımıza, milletin birlik ve beraberliğine atılmıştır.”

TIKLAYIN –  Taşlı saldırıya maruz bırakılan Ekrem İmamoğlu: Bu ahlaksızlığın Erzurum’la ilgisi yok

Bu arada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaşananların ardından İmamoğlu’nu provokatör ‘ilan etti.’  AKP’li Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen da ‘CHP’lilerin CHP’lilere saldırdığını’ öne sürdü.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı ise yaşananlara tepki gösterdi. ‘Görüntüleri objektif gözle izlediğini’ söyleyen Alçı, “Kafası yarılan insanlarımız var. Korkunç bir provokasyon bu. Felaketin eşiğinden dönülmüş. Polisler kılını kıpırdatmıyor. Erzurum Valisi’nin büyük ihmali var. Olmaz böyle şey” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir