Sağlık Bakanlığı personel alımı başlıyor!

Sağlık Bakanlığı personel alımı başlıyor!

Atama Kurası İlanı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak.

BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR

Yarından itibaren başlayacak başvurular, 16 Kasım tarihinde sona erecek. 

SONUÇLAR 24 KASIM’DA

Başvuru değerlendirme sonuçları 24 Kasım Çarşamba günü bakanlığın internet sitesinden ilan edilecek. 

KURA ÇEKİMİ 2 ARALIK’TA

Kura çekimi ise 2 Aralık Perşembe günü yapılacak.

ATAMA DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan atama duyurusunda şöyle denildi;

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

Bu kura eczacı unvanlı adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacak olup diğer unvan ve branşlar için sadece 2. yerleştirme işlemi uygulanacaktır.

• 1. Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip ve doktora programlarından mezun olmuş eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacaktır.

• 2. Yerleştirmede ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı’ yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.