TEKNOFEST Azerbaycan için son 5 gün!

26-29 Mayıs tarihleri ortasında Bakü Crystal Hall ve Denizkenarı Ulusal Parkta düzenlenecek olan TEKNOFEST coşkusu için son 5 güne girilirken, hazırlıklar da büyük bir heyecan ve özveriyle devam ediyor. TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı, Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde gerçekleştiriliyor.

4 GÜN BOYUNCA BAKÜ’DEN DOPDOLU GEÇECEK

Azerbaycan’da 4 gün boyunca tekrar unutulmaz bir şenliğe imza atacak olan TEKNOFEST, 10 farklı kategoride düzenlenen teknoloji müsabakaları, Bakü Crystal Hall’de düzenlenecek teşebbüs tepesi Take Off Bakü, Türk ve Azerbaycan Hava Kuvvetlerinin Bakü semalarındaki mükemmel şov uçuşları, Türkiye ve Azerbaycan’dan şenliğe katılacak olan devlet ve özel şirketlerin yenilikçi eserleriyle dopdolu özel stant alanları, nefes kesici gösteriler, ödül merasimleri, konserler, lazer ve dans şovlarıyla unutulmaz bir şölene hazırlanıyor.

Dört gün boyunca ziyaretçiler hepsi birbirinden dikkat alımlı etkinliklere sahne olacak. Su yüzeyinde gerçekleşecek uçuş gösterileri, 720 derece dönebilen uçuş simülatörü, ziyaretçilerin havada uçuş tecrübesi yaşayabileceği hava tüneli, Bakü Meydanı’nda yapılacak lazer gösterileri ve her akşam gerçekleşecek konserler TEKNOFEST Azerbaycan’a damga vuracak.

5 BÖLGE AZERBAYCAN’DAN 40 BÖLGE TÜRKİYE’DEN

Duyuruların başlaması ile birlikte büyük ilgi gören TEKNOFEST Azerbaycan’a şimdiden online 17.000 kayıt yapıldı. TEKNOFEST Azerbaycan kapsamında düzenlenen müsabakalara toplam 1.000 grup olmak üzere 5.000 yarışmacı başvurdu. Müracaatta bulunan 1000 gruptan 250’den fazlası finale kaldı. TEKNOFEST Azerbaycan kapsamında Bakü Crystal Hall’de düzenlenecek teşebbüs doruğu Take Off Bakü’ye ise Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda, Pakistan, Mısır, Arjantin, Türkiye, Azerbaycan ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 32 ülkeden iştirak oldu.

İKİ DEV TEK MİLLET

76 paydaş kurumun dayanaklarıyla 26 Mayıs Perşembe günü açılış merasimi gerçekleşecek olan TEKOFEST Azerbaycan 28 Mayıs Cumartesi günü de iki devletin Cumhurbaşkanını TEKNOFEST Azerbaycan’da ağırlayacak. Müsabakalarda birinci olan gruplar mükafatlarını Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sn. İlhan Aliyev ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacaklar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.