Terra Classic (LUNC) Hızla Yükseliyor! Peki Neden?

Terra Classic (LUNC) özellikle Twitter’da gündemde kalmaya devam ediyor. Büyük bir yatırımcı grubu büyük açıyı telafi etmek için gönüllü çalışmaları sürdürüyor. Terra geliştiricilerinde eşlik ettiği bu çabalar bir miktar etkili oldu. LUNC sadece bir günde 2x değer kazandı, haftalık kazancı %250’yi aşıyor.

LUNC tüm olumsuzlukların ortasında yükseliyor

Terra Classic, son zamanlar piyasada en çok aranan kripto para birimlerinden biri. Mayıs başındaki Terra sorunları çöküşü başladıktan sonra, Do Kwon, topluluğun kabul ettiği orijinal Terra LUNA chain’in yeni bir versiyonu için adım attı. Böylece 28 Mayıs’ta ilk genesis bloğu başladı ve birçok LUNA savunucusu büyük kazançlar elde etti.

Aynı zamanda, mevcut Terra’nın adı LUNA Classic olarak değiştirildi. Ancak başlarda iyi gitse de LUNC’nin de sonu pek iyi bitmedi. Çünkü insanlar hala Terra ekosistemine korkuyla bakıyorlar. Ayrıca, klasik versiyonu listeleyen birçok borsa, düşüş eğilimi göstermeye başlarsa tokenin kaldırılacağına dair bir uyarı verdi. Sonuç olarak, tüm bu olumsuz beklentiler, sonsuza yaklaşan Terra Classic arzını azaltacak yeni bir mekanizma eşliğinde dağılıyor gibi görünüyor.

Terra Classic (LUNC) neden yükseliyor

Ralli geliştirici ekibin arzı azaltmak için üzerinde çalıştığı yeni bir mekanizmadan kaynaklanıyor. Terra geliştiricileri staking ve token yakma gibi entegrasyonlar üzerinde ağırlıklarını tarttırdılar. LUNC staking zaten yakın bir zamanda başladı. Şu anda kadar yatırımcılar staking havuzlarına 467 milyar LUNC kitlediler. Şu anda LUNC arzının %7’den fazlası staking havuzlarına kilitlenmiş durumda.

Bundan sonra kullanıcılar artık Terra Classic üzerinden getiri elde etmek stake yapabilirler. Daha sonra yakılan yeni LUNC satın almak için kullanılacak. LUNC v22 ağ güncellemesinin bir parçası olarak, token stake etme faaliyete geçti. Arzı azalmaya yönelik çabalar fiyattın yükselmesinde etkili oldu.

Yeni token yakma mekanizması

Yatırımcıları Terra Classic satın alınmaya iten duyurulardan biri token yakma haberleri oldu. Duyuruya göre önümüzdeki haftalarda Terra Classic işlemlerinin %1.2’lik kısmı kalıcı olarak dolaşımdan kaldırılacak. Kıtlığı daha da artırmak için geliştiriciler token yakma özelliğini devreye aldı. LUNC Burner web sitesine göre, 3 milyardan fazla Terra Classic artık dolaşımda değil. Prosedür, şu anda dolaşımda olan miktarın azaltılmasına yardımcı olacak. Sonuç olarak, token fiyatı yükselecek.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Terra Classic’in 24 saatlik işlem hacmi 1.8 milyar dolara ulaştı. Token bu esnada 0.0002529 dolardan işlem görüyor. Coingecko’dan elde edilen verilen göre Terra Classic fiyatı son haftalara göre %100’ün üzerinde değer kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.