TRT idaresi birebir gün hastalandı…

Meclis KİT Komisyonu’nda TRT’nin kontrol raporu görüşürken TRT İdare Heyeti üyeleri ‘’Hastayız’’ diyerek Meclis’e gelmedi, tartışma çıktı.

Meclis KİT Kurulu’nda TRT’nin kontrol raporu görüşmelerinde ‘hastalık’ tartışması yaşandı. Komite üyesi CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, toplantıya yalnızca 3 üyenin gelmesini eleştirdi, tartışmalar üzerine toplantıya orta verildi. Ortadan sonra İdare Şurası Lideri da Meclis’e gelince görüşmelere devam edildi.

CHP’li Sertel, “Şu anda İdare şurasından 3 kişi var. TRT, kendi kurumunda bile toplantıyı 5 kişi olmadan yapamaz. Nerede bu İdare Konseyi Lideri ve üyeleri?” dedi.  TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, “Yönetim Şurası Liderimiz yolda, 5 dakikaya geliyor” deyince toplantıya orta verildi.

HEPSİ HASTALANMIŞ

Daha sonra Sertel, kendisine ulaşan ‘mazeret dilekçelerini’ açıkladı. Sertel, “TRT İdare Heyeti üyelerinden Meryem Atlas Çetin birdenbire hastalanmış ve rapor almış. Hilal Kaplan da birebir gün hastalanmış, o da rapor almış. Atakan Yılmaz ‘Sağlık nedenlerimden dolayı’ katılamadığını bildirmiş, o da hasta ve istirahat almış. Hasan Öymez, Genel Müdür Yardımcısı, o da ‘Ani gelişen bir rahatsızlığım nedeniyle katılamıyorum’ diyor. 4 kişi de birebir gün hastalanıyor” dedi.

27 BİN LİRA MAAŞ

AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen “Mevsimsel” diye yorum yaparken CHP’li Sertel, İdare Konseyi üyesi Oğuzhan Alim’in de konuşmacı olarak katılacağı program nedeniyle Meclis’e gelemediğini belirterek, “Kendisine teşekkür ediyorum, hiç olmazsa o birdenbire hastalanmamış” dedi.

Sertel, Meclis’e gelmeyen üyelerin aldıkları maaşa da dikkat çekerek, “Yönetim şurası toplantıları üç ayda bir oluyor ve bu arkadaşlar da 2021 yılı için baktığımızda toplantı başına değil, ayda 9 bin lira alıyorlar ve toplamda üç ayda bir toplanıyorlar, 2021 yılı prestijiyle 27 bin lirayı ceplerine koyuyorlar lakin bu türlü kıymetli bir toplantıya gelince, hepsi birden hastalanıp rapor alıyor” diye eleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.