Vahit Kirişci, Kapadokya’yı yerli balonla izledi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ağır çalışmaları ortasında yerli balon üretimine de katkı sunmak emeliyle Nevşehir’de faaliyet gösteren bir firmanın ürettiği yerli sıcak hava balonuyla Kapadokya semalarına çıktı.

Yerli balonla ilgili bilgi verildi

Nevşehir’in Göreme beldesindeki kalkış alanında uçuş hazırlıklarına eşlik eden Kirişci, yetkililerden balonla ilgili bilgi aldı.

Vahit Kirişci, eşitli aktifliklerin turizme katkısına değindi

AA’nın açıklamalarına nazaran, Kirişci, burada gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bu bölgenin tahminen de en kıymetli yeri çeşitliliği bu balonlar sayesinde sağlamış olması. Bence çok değerli bir şey. İşte gastronomi diyoruz, bu cins uçuşlar diyoruz. Tıpkı vakitte bölgede hakim olan çömlek işleri, bunlar da gelen turistlerin, yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken bir husus. Yani bu istikameti prestijiyle da tahminen daha da çeşitlendirmek lazım. Dünkü şenlik (50. Memleketler arası Ürgüp Bağ Bozumu Festivali) mesela o manada bu bölgeye bir hareketlilik sağlıyor. Bunların sayısını artırmak lazım ve böylece de gelen turistin vaktini daha hoş, daha tesirli bir formda geçirmesini temin etmek gerekir diye düşünüyorum.”

“Balonlar istihdam sağlıyor”

Bölgede birebir anda 156 balonun havalandığına dikkati çeken Bakan Kirişci, balonların birçok şahsa de iş imkanı sağladığını lisana getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.