WhatsApp, Sohbet Kilidi Özelliğini Duyurdu

WhatsApp, mesajlaşma uygulaması için Sohbet Kilidi (Chat Lock) adlı yeni bir gizlilik özelliği duyurdu. Bu yeni özellik, uygulamada tüm sohbet dizilerini gizleyebilen parola korumalı özel bir klasör olacak. Özellik, telefonunuzu bir süreliğine başkalarına verdiğinizde ve sohbetlerinizin açığa çıkmasını istemediğinizde oldukça işinize yarayacak cinsten.

WhatsApp Sohbet Kilidi özelliğini kullanmak için ilgili sohbet sayfasında kullanıcının veya grubun adına ve ardından Sohbet Kilidi seçeneğine dokunabilirsiniz. Tüm gizli sohbetleri içeren parola korumalı klasörü WhatsApp gelen kutusu ekranının üst kısmında bulabilirsiniz. Bu arada, klasörü ortaya çıkarmak için önce gelen kutusu ekranının üstünden aşağı çekmeniz gerekiyor.

Sohbet Kilidi ayrı bir parola gerektirmiyor ve telefonunuzun biyometri veya PIN gibi yerleşik kimlik doğrulamasına dayanıyor. WhatsApp, cihaz şifresinden ayrı olacak klasör için özel bir şifre oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere, Sohbet Kilidi özelliğine yönelik güncellemeleri önümüzdeki aylarda kullanıma sunacağını söyledi.

WhatsApp Web Beta’nın gönderilen mesajı düzenleme özelliği kazandığını da hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir