Yakınları ve hastaları Ekrem Karakaya’yı anlattı: İstekli nöbetlere kalırdı, ömrünü insanlığa adadı

Konya Kent Hastanesi’nde katledilen Kardiyoloji uzmanı Ekrem Karakaya’yı öğrencilik günlerinden tanıyan ve bir periyot tıpkı hastanede misyon yapan göğüs hastalıkları uzmanı Mustafa Demirel, akrabası da olan meslektaşı Ekrem Karakaya’nın, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olduğu devirlerde kendisinin başhekim olarak vazife yaptığı Develi Devlet Hastanesi’nde istekli olarak çalıştığını söyledi.

Ekrem Karakaya’nın idealist bir hekim olduğunu söz eden Demirel, “Ekrem, ikinci, üçüncü sınıftan itibaren mesleğini düzgün yapabilmek için istekli olarak nöbetlere kalmak istedi. İnsanlığa hizmet edebilmek için tıp fakültesinin başından itibaren ömrünü insanlığa adadı. Ekrem, pırlanta üzere bir çocuktu. Karıncayı bile incitmeyen, suçsuz bir insandı. Misyon şehidi oldu” dedi.

Demirel, “Ekrem, hastaya bağırmayı bir kenara bırak, yüksek sesle konuşmayan, gülerken bile yüksek sesli gülmeyen, çok nazik, beyefendi birisiydi. Kimi insanların fotoğraflarından anlarsınız, pırıl pırıl bir çocuktu” sözlerini kullandı.

Ekrem Karakaya’nın Konya’nın merkez Selçuklu ilçesindeki konutunda site yöneticisi olan İbrahim Alıç da hüzün içinde olduklarını belirtti.

Karakaya’nın geride iki kız çocuğu ve gözü yaşlı eş bıraktığını lisana getiren Alıç, şunları kaydetti:

“Bu yapılan hunharca olan bir şey, yüreğimiz kaldırmıyor. İnşallah bu son olsun, bir daha olmaması için, elimizden gelen çaba neyse, vatandaş olarak, millet olarak yardımcı olalım. Genç yaşta misyonuna aşık, düzgün bir insan. Aileye ne yapılması gerekiyorsa, ne yapmamız gerekiyorsa elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Konuşmak çok sıkıntı. Rabbim inşallah mükafatını cennette versin”

Karakaya’nın üst kat komşusu Yahya Özüdoğru da Karakaya ile yaklaşık 1,5 yıldır birebir apartmanda oturduklarını söyledi.

Karakaya’nın dost canlısı, hoş bir insan olduğunu, yaşanan acı olaydan derin ıstırap duyduklarını lisana getiren Özüdoğru, “Can kurtarma eğitimi almış bir insanın bu türlü canice katledilmesi bizi derinden üzdü. Geride bir eş, iki çocuk bıraktı. Acımız büyük, hoş bir insanı, hoş bir komşuyu kaybettik. Çok üzgünüz, kelamın bittiği yerdeyiz. Allah rahmet eylesin. Allah, vazife şehidi olarak öbür tarafta ağırlasın. Geride kalanlara Allah sabırlar versin.” diye konuştu.

YORUMLARA YANSIDI

Öte yandan, toplumsal medya sıhhat sitelerinde, hekim Ekrem Karakaya ile ilgili hastalarının yaptığı yorumlar dikkat çekti.

Doktor Karakaya’nın bir hastasının, “Enerjik, dikkatli, insanları ve işini seven bir hekim. Gelecek vadediyor. Sıhhatime kavuşmamdaki dikkati ve emeği için minnet borçluyum.” yorumunu yaptığı görüldü.

Başka bir hastanın da Karakaya hakkında paylaştığı “Annem anjiyo olmuştu, süreç sırasında, serviste ve taburcu olduktan sonra bile ilgiliydi. Hastalarına kıymet veren biri, güler yüzlü, samimi, her şey için teşekkür ederiz” tabirleri dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.