Hakeme saldırı olayıyla ilgili anket! Futbolseverler ne düşünüyor?

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında 1-1 berabere kaldıkları Çaykur Rizespor maçından sonra hakem Halil Umut Meler’e saldırdı.

Eryaman Stadı’nda maçın son düdüğü çalınca sahaya giren Faruk Koca, orta hakem Meler’e yumruk attı. Darbeyle yere düşen Meler’in etrafını güvenlik güçleri sardı.

Bu hareketten sonra bir süre yere çökerek fenalık geçiren Faruk Koca’yı yöneticiler sakinleştirmeye çalıştı.

Halil Umut Meler, tedavisi yapıldıktan 10 dakika sonra yoğun güvenlik önlemleri altında soyunma odasına götürüldü.

Bu sırada MKE Ankaragücü taraftarı başkanları Faruk Koca’ya destek vererek tezahürat yaptı. Tribünlerden de sahaya giren taraftarlar oldu. Bu taraftarlara güvenlik görevlileri müdahale etti.

Karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler maçın 50. dakikasında MKE Ankaragücü’nden Ali Sowe’u ikinci sarı kartla oyundan atmıştı. Bu karar tribünlerden büyük tepki topladı. Çaykur Rizespor da maçın son dakikasında gol bularak 1 puan aldı.

FUTBOLSEVERLERE GÖRE YAŞANILANLARIN SORUMLUSU “TFF”

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e saldırısı devlet kademesinden ve spor dünyasından büyük tepki alırken Haber7 okuyucularına olayın sorumlusunun kim olduğunu sorduk.

Sokak röportajında ve sosyal medya anketlerinde “Türk futboluna yaşatılan hakeme yumruklu saldırı rezaletinde en büyük pay sizce kimde?” diye sorduğumuz soruya çoğunluk “Türkiye Futbol Federasyonu” cevabını verdi.

Devam eden anketimizde çıkan sonuçlar şöyle: 

Futbol Federasyonu: %59,3
Hakemler: %16,8
Yönetici ve futbolcular: %21,7
Taraftarlar: %2,1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir