Real Madrid’de flaş Arda Güler gelişmesi! ‘Ameliyat olursa lisansı askıya alınabilir’

Real Madrid antrenmanında menisküs sakatlığı yaşayan Arda Güler için yeni bir karar aşamasına geldi… Türk futbol tarihinin en önemli transferlerinden birine imza atarak Fenerbahçe’den İspanyol devine imza atan Arda Güler şanssız bir sakatlık dönemi yaşıyor.

Arda Güler, Real Madrid ile ilk antrenmanlara çıktıktan sonra ABD kampı için kadroya alınmıştı ancak sağ diz iç menisküsünde yaşadığı sorun nedeniyle Manchester United ve Milan ile oynanan hazırlık maçlarında forma giyememişti.

MADRİD’İN KARARI ÇOK ÖNEMLİ

Tedavisine devam etmek için Madrid’e dönen milli yıldız için İspanyol basını flaş bir gelişme duyurdu. Mundo Deportivo’da yer alan habere göre; Güler’in menisküs sakatlığı sonrası ameliyat olmadan tedavi olması halinde yaklaşık 3 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor. Genç oyuncu için bu tedaviye karar verilmesi halinde Kasım ayının başında sahalara geri dönebileceği aktarıldı.

Ancak 18 yaşındaki futbolcunun sakatlığı nedeniyle ameliyat olması durumunda bu sürenin 5 aya kadar çıkabileceği, bu durumda Real Madrid’in kontenjan için Arda’nın sözleşmesini ocak ayına dondurabileceği ifade edildi.

ARDA GÜLER: BİR AN ÖNCE HAZIR OLMAK İÇİN DÖNÜYORUM

Real Madrid’in resmi açıklamasından sonra Arda Güler sosyal medya hesabından paylaşımda bulunmuştu. 3 farklı dilde açıklama yapan Arda, “Bugün takım arkadaşlarımla sahada olmak isterdim ama tedavi sürecimi hızlandırmak ve bir an önce hazır olmak için Madrid’e dönüyorum. Desteğiniz için teşekkürler. Hala Madrid!” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx